fb

Automation logo

Sieci elektroenergetyczne pod kontrolą

Program PCSCHEMATIC Powerdistribution wspomaga administrowanie sieciami elektroenergetycznymi.

Zmiany infrastruktury sieci wprowadzasz błyskawicznie w programie, dzięki czemu zawsze posiadasz aktualną informację o strukturze sieci oraz połączeniach między urządzeniami, które się w niej znajdują.

Program znajduje zastosowanie zarówno w małej firmie posiadającej prostą sieć zasilającą, jak i w dużych firmach posiadających rozbudowane sieci. Stosując Powerdistribution narysujesz błyskawicznie strukturę połączeń w sieci. Dzięki temu bez niepotrzebnej straty czasu uporządkujesz wiedzę o strukturze sieci i urządzeniach, które się w niej znajdują.

Niebezpieczeństwo wypadku z powodu zaniedbań

Posiadanie aktualnej dokumentacji sieci zasilających wydaje się być czymś oczywistym. Czy jednak zawsze wykonujesz zmianę w dokumentacji, gdy przeniesiesz maszynę "na chwilę" w inne miejsce, np. podczas remontu? A gdy przeniesiesz się drugą, trzecią i następne? W pewnej chwili może się okazać, że dokumentacja jest nieaktualna.

Aktualizacja dokumentacji jest niezbędna, ale czasochłonna. W dobie szukania oszczędności, redukuje się zatrudnienie, nie ubywa jednak obowiązków. Wśród natłoku codziennych obowiązków coraz trudniej znaleźć czas na bieżącą aktualizację dokumentacji technicznej.

Taka sytuacja niesie ze sobą realne niebezpieczeństwo utraty kontroli nad siecią, co powoduje zwiększone koszty związane z naprawami oraz - w przypadku sieci elektrycznych - stwarza zagrożenie wypadkowe dla pracowników. Jeżeli bowiem nie jesteśmy pewni, gdzie dokładnie odłączyć zasilanie, to bezpieczniej jest odłączyć większą część maszyn, niż to konieczne, co zwiększa koszty przestoju. Pomimo wyłączenia zasilania może również pojawić się zagrożenie porażenia prądem, ponieważ ktoś wykonał kiedyś "tymczasowe obejście" - oczywiście nieudokumentowane.

Zastosowanie programu Powerdistribution pozwala znacząco zminimalizować takie niebezpieczeństwo przez udostępnienie aktualnej informacji o strukturze sieci zasilającej w zakładzie.

Szybkość i prostota obsługi

Tworzona struktura przypomina strukturę katalogów oglądaną w Eksploratorze Windows. Rejestrację połączeń wykonuje się przenosząc odpowiednie symbole z palety symboli do okna schematu za pomocą techniki "przeciągnij i puść", doskonale znanej z sytemu Winodws. Przypomina to bardzo przenoszenie katalogów w Eksploratorze. Dzięki takiemu intuicyjnemu podejściu, pracę z programem można opanować w ciągu kilku minut!

Inne sieci

Program ma strukturę otwartą, dzięki czemu można w nim pokazać strukturę praktycznie dowolnej sieci. Wystarczy utworzyć własną paletę symboli i już można pokazać strukturę instalacji do domku jednorodzinnym lub biurze, strukturę instalacji EIB, strukturę sieci informatycznej, komputerowej czy nawet strukturę organizacyjną przedsiębiorstwa!