Problem z kluczami USB po aktualizacji systemu Windows 10 April Update (1803)

Najnowsza aktualizacja systemu Windows 10 April 2018 Update (wersja nr 1803) nie pracuje już z kluczami sprzętowymi USB Sentinel SuperPro.

Programy PCSCHEMATIC Automation w wersji 17 i nowszej nie działają z kluczami USB lokalnymi po aktualizacji systemu Windows do wersji 1803 (Windows 10 April Update).

Problem leży po stronie sterowników, które nie działają w nowym systemie Windows.

Opis problemu

Programy PCSCHEMATIC używały zabezpieczeń sprzętowych USB o nazwie Sentinel SuperPro produkowanych przez firmę Gemalto. Kilka lat temu firma Gemalto poinformowała swoich klientów, że kończy rozwój rozwiązań sprzętowych, w tym rozwiązań opartych na kluczach Sentinel SuperPro. Koniec rozwoju oznacza zakończenie produkcji oraz zakończenie rozwoju oprogramowania, czyli sterowników do systemów operacyjnych.

Zmiany wprowadzane w systemie Windows spowodowały, że po aktualizacji systemu Windows stare sterowniki przestały działać pod systemem Windows. Z powodu zaprzestania rozwoju tych rozwiązań sterowniki nie są już aktualizowane przez firmę Gemalto i nie będą działać pod nowymi wersjami systemu Windows.

W związku z planami firmy Gemalto firma PCSCHEMATIC opracowała i wprowadziła swój własny system licencyjny oparty o licencje programowe (bez kluczy sprzętowych USB). System licencji programowych jest dostępny w programie PCSCHEMATIC Automation od wersji 16. Równocześnie dostępny był stary system licencyjny oparty na kluczach USB, ponieważ działały one jeszcze pod starszymi systemami Windows.

Firma PCSCHEMATIC nie może nic zrobić, gdyż problem leży po stronie przestarzałych sterowników do kluczy USB.

Rozwiązanie

Rozwiązaniem jest przejście na licencje programowe. Licencje programowe zostały opracowane przez firmę PCSCHEMATIC i mogą być na bieżąco aktualizowane w przypadku zmian w systemie Windows, które mogą nastąpić w przyszłości.

Rozwiązaniem tymczasowym jest odinstalowanie najnowszej poprawki Windows 10 April Update (1803). Nie należy jednak oczekiwać, że sterowniki zostaną zaktualizowane. Wątpliwe jest również, żeby system Windows został zmieniony w taki sposób, że stare sterowniki zaczną działać.

home

INFORMIK

ul. Jęczmienna 16/3

53-507 Wrocław

home home

tel./fax 71-352-85-71

 

info@pcschematic.pl

© 2019 Copyright i wykonanie INFORMIK Polityka prywatności